Spolehlivé bezpečnostní kamery a kamerové systémy

Kvalitní bezpečnostní kamery jsou základem každého spolehlivého kamerového systému. Společně s elektronickým zabezpečením jsou právě kamery nejdůležitějším prvkem bezpečnostního systému. Moderní bezpečnostní kamery slouží k ochraně vašeho majetku, a to ať se jedná o kamery průmyslové, domácí bezpečnostní kamery nebo bezpečnostní kamery venkovní.

Bezpečnostní agentura PRO SECURITY nabízí profesionální zabezpečení ve formě cctv kamer, které patří k nejoblíbenějšímu a nejčastěji používanému řešení ochrany majetku a zdraví osob. V naší nabídce však naleznete komplexní a široký výběr kamer, do které patří ip kamery, bezdrátové kamerové systémy, venkovní kamery s nočním viděním či gsm alarmy s kamerou.

Naše agentura sídlí v Praze, ale zajišťujeme také kamerové systémy pro Brno, Ostravu, Plzeň i v ostatních lokalitách po celé České republice.

Vhodně zvolený kamerový systém, zejména bezpečnostní kamery venkovní, které jsou umístěny na viditelných pozicích, dokáže odradit potencionálního pachatele a působit proti trestné činnosti preventivně. Stává se tak naprosto nepostradatelnou součástí mnoha domácností a komerčních objektů. Jedná-li se navíc o bezpečnostní kamery se záznamem, zajistí vám perfektní ochranu vašeho domu, firmy či průmyslového areálu. Při výběru bezpečnostního kamerového systému je však nutné dbát na pečlivou volbu jednotlivých komponentů a použitých technologií.

Jaké jsou typy kamerových systémů

Na trhu nalezneme široký sortiment kamerových systémů, do kterého se řadí několik typů zabezpečovacích kamer. Rozlišujeme tedy například cctv kamery, ip kamerové systémy či bezpečnostní kamery s wifi, součástí kterých je internetové připojení.

Rozšířený CCTV kamerový systém

Kamery CCTV jsou nejčastěji složeny z analogových kamer, nahrávacích zařízení a LCD monitorů. Pořizují vysoce kvalitní záznamy a nabízí možnost zpětné kontroly. K CCTV kamerám získáte online přístup v reálném čase. Můžete sledovat záznam pomocí aplikace z mobilního telefonu, tabletu nebo počítače. Moderní CCTV kamery navíc disponují infračerveným přísvitem, díky kterému budete mít přehled o dění ve vašem objektu i v nočních hodinách.

Kamera CCTV nabízí nespočet bezpečnostních výhod, mezi které rozhodně patří: detekce pohybu, rozpoznání SPZ vozidel i rozpoznání tváří, počítání osob či dokonce vytváření heatmap v určeném prostoru.

CCTV camera, jak zní anglický název tohoto prvku ochrany, slouží nejen k monitorování daného objektu nebo pro bezpečnostní účely, nýbrž ji lze také použít k ověření poplachových stavů, sledování výrobních procesů či jako záznamové zařízení ke zpětné kontrole. Kamerové systémy jsou složeny z kamer, zobrazovacích zařízení, záznamu obrazu či zvuku, zařízení na zpracování, přenosové cesty a celé řady dalšího příslušenství.

Zabezpečovací kamerové systémy jsou nejčastěji tvořeny analogovou kamerou a digitálním záznamem.

Stále oblíbenější Ip kamery

Ip kamery patří k velmi oblíbenému bezpečnostnímu řešení v domácnostech i komerčních objektech. Výhodné jsou však zejména u velkých systémů. IP kamerový systém je složen z kamery a severu (počítače), na který je ukládán záznam. Jedná se o hlídací kamery, jež využívají digitálních systémů. Na IP kamerách uživatelé nejvíce oceňují vyšší rozlišení, patří totiž k megapixelovým kamerám.

Na trhu můžete vybírat z IP kamer se záznamovým zařízením (tzv. NVR), tak z IP kamer s hybridním nahrávacím zařízením, které disponuje možností připojení analogových i IP kamer.

IP kamery mohou disponovat dodatečným příslušenstvím, které jim umožňuje fungovat v jakémkoliv počasí. Dělí se na mnoho dalších druhů a to vždy podle typu konstrukce.

Jaké jsou výhody IP kamer?

U IP kamerových systémů nalezneme mnoho funkcí, které bychom mezi jinými zařízeními stěží hledali. Patří k nim například CPU funkce, Flash paměť nebo funkce DRAM, které zajišťují komunikaci s jinými zařízeními v objektu. Další jednoznačnou výhodou IP kamery je snadná rozšiřitelnost dle potřeb a jednoduchá instalace. Jeden kabel postačí k více kamerám, není tedy třeba instalovat ke každé kameře samostatný kabel.

Základní IP kamery navíc dosahují chvályhodného rozlišení 1,3 Mpx, které mnohonásobně převyšuje rozlišení u analogových kamer. Připojit se na IP kameru můžete z jakéhokoliv místa na světě, kde budete mít k dispozici internetové připojení. Sledovat záznam lze například i z mobilního telefonu.

Bezpečnostní kamery s wifi připojením

Bezpečnostní kamery s wifi umožňují sledování a poslech záznamu v reálném čase prostřednictvím mobilního telefonu či jiného zařízení. Foto i video záznam lze navíc přehrát i zpětně. Některé pokročilejší kamery dokonce umožňují zasílání upozornění v případě pohybu. Wifi kamery fungují jako dvousměrná zařízení a dokáží komunikovat s mnoha aplikacemi i vykonávat různé úlohy, mezi které patří například detekce pohybu, posílání video streamů a další.

Kamerové systémy s wifi se snadno instalují a většinou jsou funkční bez složité konfigurace. Jejich instalace však závisí také na velikosti objektu a vzájemném propojení s jinými zařízeními. Mezi oblíbené a často užívané kamery s wifi patří například venkovní bezpečnostní wifi kamera IP 66.

I přesto, že se kamerové systémy rozlišují na mnoho typů a dalších značek, u všech je základní prvkem bezpečnostní kamera, na které se posuzuje zejména kvalitní rozlišení a ohnisková vzdálenost.

Je lepší bezdrátový nebo drátový kamerový systém?

Otázka, zda-li je vhodnější bezdrátový kamerový systém nebo drátový kamerový systém, je poměrně častá. Oba typy kamer představují jisté výhody i nevýhody. Bezdrátové bezpečnostní kamery jsou sice velice žádané, ale ne vždy jsou tím nejlepším řešením. Jejich nevýhoda tkví v omezení přenosové vzdálenosti (pro přenos obrazu jsou potřeba mnohem větší nároky na přenosovou rychlost) a  omezení napájení částí kamery.

Vzdálenost, na jakou jsou bezdrátové bezpečnostní kamery schopny přenést signál, se pohybuje kolem 30 až 50 metrů. Tento údaj je však významně ovlivněn prostorem, v jakém se kamery nacházejí. Jiná situace bude u venkovních bezdrátových kamer a jinak bude probíhat přenos signálu u domácích kamerových systémů.

Oproti tomu drátové kamerové systémy se považují za standardní řešení. Nabízejí kvalitnější obraz, spolehlivější přenos záznamu bez narušení a větší rozlišení obrazu. Za nevýhodu se označuje složitější instalace, ale přizvete-li si odborníka, problém je záhy vyřešen.

Jak fungují kamery se záznamem

Kamerový systém se záznamem je propojen drátově či bezdrátově se záznamovou jednotkou, prostřednictvím které se záznam nahrává na paměťové médium (SD karta, pevný disk). Bezpečnostní kamery s moderní záznamovou jednotkou nabízí zajímavé funkce, které usnadní hledání nahrávek a šetří prostor na disku. Jedná se například o detekci pohybu, pomocí které kamera pořídí pouze záznam pohybu. Pokud tedy k žádnému pohybu před kamerou se záznamem nedochází, nespouští se ani nahrávání.

Instalace bezpečnostních kamer a cena kamerového systému

Pro dosažení stoprocentně kvalitního záznamu z kamerového systému je nutné správně umístit a instalovat jednotlivé komponenty kamerového systému. Profesionální montáž zabezpečovacích kamer je klíčová pro 100% ochranu vašeho majetku i zdraví a sníží riziko poškození pachatelem či pořízení nepovedených záběrů. Proto je vždy lepší k instalaci přizvat odborně proškoleného technika.

Instalace bezpečnostního kamerového systému spočívá v propojení jednotlivých kamer se záznamovou jednotkou a PC monitorem či jiným zobrazovacím zařízením. Celá instalace je završena připojením napájecích adaptérů ke kamerám.

Cena kamerového systému vždy závisí na velikosti hlídaného objektu, složitosti kamerového zabezpečení a konkrétním typu kamer. Na trhu existují levné kamery s menší nabídkou funkcí či horší kvalitou záznamu, ale také dražší, za to však kvalitnější bezpečnostní kamery, jenž naopak nabízí vysokou kvalitu záznamu a mnoho lepších parametrů. Může se jednat například o bezpečnostní kamery s nočním viděním nebo bezpečnostní wifi kamery se záznamem.

Uvažujete o ochraně vašeho zdraví a majetku pomocí bezpečnostních systémů? Podívejte se na náš e-shop s kamerovými systémy, kde naleznete řešení na míru vašemu objektu i vašim požadavkům.

Vrátné služby|Recepční služby|Monitoring osob – tísňové systémy|Fyzická ostraha objektů, security služby|Přístupové a docházkové systémy (ACS)|Kamerové systémy (CCTV)|VIP osobní ochranka – bodyguarding|Monitoring objektů|Elektronická požární signalizace (EPS)|Ostraha se psem|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)