Efektivní a spolehlivé zabezpečení rodinného domu

Kvalitní zabezpečení domu je základem pro klidný spánek a bezpečí vaší rodiny. Mnohdy se lidé o zabezpečení domu začínají zajímat příliš pozdě, často až když se sami setkají s loupeží či nelegálním vniknutím do jejich domácnosti. Nejen, že se investice do elektronického zabezpečení vašeho domu vyplatí, ale také se vám mnohonásobně vrátí. Kromě příjemného pocitu bezpečí a jistoty vám kvalitní zabezpečení domu pomůže zabránit vzniku druhotných škod a snadněji dopadnout pachatele – pokud možno ještě při samotném trestném činu. Navíc lze získat slevu na pojištění domácnosti, která je elektronicky zabezpečená.

Jak správně zvolit elektronické zabezpečení domu

Aby bylo zabezpečení vašeho rodinného domu opravdu účinné, je třeba nejprve navrhnout vhodné bezpečnostní řešení. Návrh řešení se skládá z definice míry bezpečnostního rizika v daném místě a následného vyhodnocení priorit. Na základě stanovení priorit vám vypracujeme návrh bezpečnostního řešení na míru vašemu domu, potřebám i dalšímu majetku.

Naše společnost vám vytvoří návrh zabezpečení domu tak, aby toto bezpečnostní řešení dokázalo promptně zabránit všem případným rizikům a ochránilo vás, vaši rodinu i váš majetek.

Chci zabezpečit dům od profesionálů!
Nezávazně poptat cenu zabezpečení domu

Jak postupujeme při vytváření bezpečnostního řešení

Celý zabezpečovací systém domu navrhujeme na míru, a to na základě posouzení bezpečnostních rizik a stanovení priorit. V rámci posouzení rizik se zaměřujeme na polohu, kde se pozemek nachází. Zabezpečení rodinného domu u hlavní ulice s častým provozem bude zcela jiné, nežli zabezpečení neoploceného objektu (např. chalupy) uprostřed louky, kde je nejbližší stavení vzdáleno 300 m.

Dalších faktorů, které ovlivňují míru rizik a následné bezpečnostní řešení, je samozřejmě mnohem více. Také majitel domu dokáže situaci velmi dobře posoudit, protože dané místo zná a sám ví, k jakým činům v okolí jeho obydlí došlo v minulosti (např. vykradená garáž u souseda, posprejovaná fasáda, neoprávněné vniknutí do rodinného domu a další).

V dalším kroku přichází na řadu stanovení priorit. Jedná se o poměření ceny bezpečnostního řešení, v tomto případě zabezpečení rodinného domu, a hodnoty střeženého majetku. Hlavním pravidlem, a také cílem správně nastaveného zabezpečení domu, je včasná reakce na pohyb nežádoucí osoby či na neoprávněné vniknutí na váš pozemek. Čím dříve zareagujete na toto nelegální jednání, tím více získáváte času a máte větší šanci zabránit vzniku druhotných škod či přivolat policii, která pachatele včas zachytí i s ukradeným majetkem.

Výběr technologie pro zabezpečení domu – aneb, jak zabezpečit dům?

Na trhu se vyskytuje opravdu široká nabídka technologií pro zabezpečení domu. Zvolit můžete profesionální bezpečnostní řešení, kdy vám zabezpečovací zařízení nainstaluje odborná firma. Zabezpečení domu si také můžete provést svépomocí, přičemž potřebné komponenty zakoupíte na e-shopech a nainstalujete si je sami. Cena za zabezpečovací systémy domu je poté závislá na tom, pro jakou formu bezpečnostního řešení se rozhodnete.

Je lepší zvolit drátové nebo bezdrátové zabezpečení domu?

Zabezpečení domu může být drátové nebo bezdrátové. V případě bezdrátového řešení jsou jednotlivé komponenty napájeny z baterií. Naopak u drátového bezpečnostního řešení se používají kabely, které jsou vedeny do zabezpečovací ústředny pro rodinné domy.

Nelze přesně stanovit, zda je drátové či bezdrátové řešení horší. Pojďme se však přesto zaměřit na jednotlivé výhody obou typů bezpečnostních řešení.

Výhody bezdrátového zabezpečení domu

Bezdrátové zabezpečení domu je vhodné instalovat do větších míst či prostorů, kde se finančně nevyplatí pokládat kabeláž přes celý pozemek až ke garáži. Bezdrátová technologie je také ideálním řešením tam, kde by byla montáž drátového zabezpečení náročnější.  U drobných instalací bývá bezdrátový systém o něco dražší nežli drátové řešení. Instalace bezdrátového systému je na druhou stranu mnohem snazší, a tím pádem je výsledná cena za instalaci nakonec nižší.

  • Vhodné pro velké pozemky a domy s velkou náročností při instalaci

Výhody drátového zabezpečení domu

Drátové zabezpečení domu naopak doporučujeme u novostaveb, kde se již při projektování připraví bezpečnostní řešení. Instalace kabeláže se zahájí ještě před stavbou domu, kdy jsou kabelové prostupy i lišty dobře přístupné. Drátová zabezpečení domu jsou vhodná pro drobné instalace, menší prostory či místa.

  • Vhodné pro novostavby, drobné instalace či menší prostory

Domácí zabezpečovací systém „udělej si sám“

Další variantou zabezpečení domácnosti jsou bezpečnostní systémy „udělej si sám“. Jejich instalace není náročná, protože se většinou jedná o bezdrátové zabezpečení. Nevýhodou je zde vysoké riziko vyrušení ústředny, nemožnost jej doplnit o další komponenty a nízká variabilita.

Domácí zabezpečovací systém, tzv. udělej si sám, je nejčastěji složen z ústředny a tří zabezpečovacích prvků. Je vhodný spíš jako zabezpečení bytů v panelovém domě, kde slouží jako doplněk ke kvalitnímu mechanickému zabezpečení (např. kvalitní zámek na dveřích). Tento druh zabezpečovacího systému nelze srovnávat s výše zmíněnými bezdrátovými a drátovými systémy.

Chci profi zabezpečení domu na míru!
Nezávazně poptat cenu zabezpečení domu

Komponenty elektronického zabezpečení domu

Instalaci elektronického zabezpečení provádíme nejčastěji v rodinných domech, garážích a na pozemcích. Zajišťujeme zabezpečení obytných prostor a vstupů do objektu, vstupů do garáže či zabezpečení celého perimetru, kde se nachází zahradní technika nebo zahradní nábytek.

Zabezpečovací systém domu se skládá ze zabezpečovací ústředny, která je mozkem celého systému, magnetických kontaktů, pohybových čidel, detektorů kouře a CO2 i sirén.

Ústředna je základem celého bezpečnostního systému, přijímá poplachy z ostatních instalovaných komponentů a následně vyvolává návazná opatření: spustí sirénu a odesílá informaci o poplachu do mobilní aplikace nebo na pult centrální ochrany.

Magnetické kontakty slouží k ochraně ochranu dveří a oken. Vždy je doporučujeme instalovat v přízemí na každé větší okno a dveře, v patře pak na místech, která by mohla být přístupná z pozemku přes nějaký přístavek nebo balkón.

Pohybová čidla (PIR) se vyrábí v několika provedeních: s kamerou, bez kamery a s tzv. PET imunitou. PET imunita je imunita vůči vyvolání poplachu domácím zvířetem. Společnost PRO SECURITY doporučuje instalovat pohybová čidla PIR s kamerou, protože tak je video možné ověřit a zjistit, zda se jedná o falešný poplach nebo skutečně o loupež.

Detektory kouře a detektory CO2 instalujeme jako doplněk zabezpečení domů, avšak je nutné brát v potaz, že se jedná o velmi užitečné pomocníky v rámci požární ochrany a ochrany vašeho zdraví.

Dále instalujeme sirény, které existují ve venkovním a vnitřním dvojím provedení. Venkovní sirény jsou nejčastěji instalovány pod štít střechy na dobře viditelné, ale špatně dostupné místo. Tím dáváme dopředu najevo, že je dům zabezpečen, ale pachatel nemá možnost tuto sirénu poškodit.

Bezpečnostní řešení vám také doplníme o detektor tříštění skla, který zaznamená pokus o vloupání rozbitím některého okna v místnosti. Nic vám tak neunikne a každé vniknutí pachatele do vašeho rodinného domu bude včas zaznamenáno případně úplně odvráceno.

Chytrá domácnost a zabezpečení domu s Jablotron

Svým klientům instalujeme bezpečnostní technologie od společnosti Jablotron, která nabízí prověřenou kvalitu svých produktů a možnost propojení ústředny s dalšími prvky v domácnosti (zásuvky, osvětlení, ovládání garážových vrat či zavlažovací systém). Vy tak v rámci jednoho komplexního bezpečnostního řešení získáte možnost spravovat váš majetek odkudkoliv na světě.

K tomu vám bude sloužit mobilní aplikace MyJABLOTRON. Tato aplikace je zdarma ke stažení pro Android v aplikaci GooglePlay a pro Apple v aplikaci AppleStore.

Co lze do systému Chytrá domácnost od Jablotron připojit?

  • ovládání světel
  • ovládání dveří, vrat a žaluzií
  • ovládání zavlažovacího systému
  • ovládání topení a termostatu

Výhodou zabezpečovacího systému společnosti Jablotron je možnost připojení až 128 prvků bezpečnostního systému a systému chytré domácnosti. Systém pak můžete snadno ovládat pomocí klávesnice nebo klíčenkou, v mobilní aplikaci MyJABLOTRON či přes webové rozhraní.

Chci chytrou a bezpečnou domácnost!
Nezávazně poptat cenu chytré domácnosti

Jaké výrobce elektronických zabezpečovacích systémů doporučujeme?

Svým klientům doporučujeme a montujeme pouze prověřené výrobce, se kterými máme dlouholeté zkušenosti a jsme si sami jisti vysokou kvalitou i spolehlivostí produktů. Zaměřujeme se na takové značky zabezpečovacích zařízení, které umožňují variabilitu a přináší našim klientům vždy optimální řešení na míru.

Zabezpečovací systémy Jablotron

Jablotron je český výrobce bezpečnostních systémů a prvků chytré domácnosti. Tato společnost patří k významným dodavatelům bezpečnostních systémů po celém světě. Jablotron nabízí bezdrátová i drátová bezpečnostní řešení, prvky pro chytrou domácnost a široké možnosti ovládání. U zabezpečovacích systémů Jablotron je nutná odborná instalace.

Zabezpečovací ústředny Visonic

Zabezpečovací ústředny Visonic jsou výrobkem společnosti Tyco. Ústředny Visonic byly vyvinuté v Izraeli a právě vzhledem k náročnosti místních podmínek byl kladen důraz na důkladné šifrování bezdrátového signálu.

Systém Visonic je tedy odolný vůči rušičkám signálu. Dodnes nebyl tento systém šifrování prolomen. Jedná se o naprostou špičku v bezdrátových zabezpečovacích ústřednách na trhu s bezpečnostními technologiemi.

Zabezpečovací ústředny Visonic umožňují napojení až 128 dalších zařízení (pohybová čidla, kamery, magnety, detektory kouře, detektory tříštění skla a další), snadno se instalují a vykazují dlouhou životnost baterie (3 – 5 let). I přes snadnou instalaci je však nutná odborná montáž.

Ústředny Visonic přenáší poplach do mobilní aplikace (ke stažení zdarma na GooglePlay) nebo na pult centrální ochrany. Zajišťují také možnost video ověření, které ujasní, zda se jedná o falešný poplach nebo o vloupání.

Bezdrátové bezpečnostní technologie Videofied

Videofied je francouzský výrobce bezdrátových bezpečnostních technologií. Tyto technologie představují výhradně pultové řešení. Lze je tedy využít zejména tam, kde je plánováno napojení na pult centrální ochrany.

Zabezpečení pomocí Videofied umožňuje napojení až 128 dalších zařízení (pohybová čidla, kamery, magnety, detektory kouře). Ačkoliv je instalace tohoto systému jednoduchá, je nutná odborná montáž. Výdrž baterií u systému Videofied činí 2 – 3 roky.

Po navedení signálu na pult centrální ochrany umožňuje Videofied přenos signálu do mobilní aplikace koncového uživatele (zdarma v obchodě GooglePlay). Též nabízí možnost video ověření, pro ujištění, zda se jedná o falešný poplach nebo o vloupání.

Zabezpečení domu od firmy Paradox

Mezi další bezpečnostní řešení patří také zabezpečovací systémy Paradox, které se řadí k předním technologiím v oblasti bezpečnostních systémů. Tato společnost nabízí kompletní sortiment produktů, které mohou sloužit jak pro zabezpečení domů, tak pro zabezpečení dalších objektů.

Součástí nabídky zabezpečení domů Paradox jsou například zabezpečovací ústředny, bezpečnostní detektory Paradox, dálkové ovladače, klíčenky a další komponenty. Hledáte-li komplexní a kvalitní ochranu vašeho majetku, Paradox může být skvělou volbou.

Proč si pro zabezpečení domu vybrat odbornou firmu?

Pro kvalitní, efektivní a spolehlivé zabezpečení rodinného domu je nutné vytvořit vhodné bezpečnostní řešení. Proto je vždy potřeba znát přesné parametry jednotlivých komponentů a ty pak správně rozmístit tak, aby bylo dosaženo jejich maximální funkčnosti a byly dodrženy všechny instalační podmínky.

Na trhu jistě naleznete celou řadu tzv. balíčků, které nabízí základní sadu prvků bezpečnostního systému. Tyto balíčky obvykle bývají velmi levné a naprosto nevhodné do většiny prostorů či objektů. Jsou vytvořeny na základě jednotného modelu bytu či domu a nelze je nijak modifikovat a doplňovat.

Zabezpečení domu odbornou firmou PRO SECURITY

Bezpečnostní agentura PRO SECURITY vám nabízí návrh bezpečnostního řešení, vytvořený přesně na základě potřeb a parametrů vašeho rodinného domu.

Vždy budete mít po boku spolehlivého partnera, který vám zajistí servis zabezpečovacího zařízení. Můžete se na nás spolehnout!

 

S námi máte záruku instalace systému s ohledem na minimalizaci falešných poplachů. Zajistíme vám dálkovou správu systému, čímž ušetříme vaše náklady na údržbu a opravy. Budeme s vámi v kontaktu a pravidelně vám poskytneme informace o novinkách na trhu s bezpečnostními technologiemi a s prvky chytré domácnosti.

Postaráme se o vaši bezpečnost! Zajistíme vám zabezpečení domu v Praze, v Brně, ale i po celé České republice.

Naším cílem je poskytovat nadstandardní a komplexní bezpečnostní služby. Pracujeme s nejmodernějšími bezpečnostními řešeními a vytvoříme vám kvalitní zabezpečovací systém domu za rozumnou cenu.

Neváhejte se na nás obrátit s dotazy i požadavky na zabezpečení domu. Jsme tu pro vás!


Poptávkový formulář


Monitoring osob – tísňové systémy|Recepční služby|Kamerové systémy (CCTV)|Fyzická ostraha objektů, security služby|VIP osobní ochranka – bodyguarding|Elektronická požární signalizace (EPS)|Mobilní patrola|Monitoring objektů|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)|Ostraha se psem|Ostraha společenských událostí a sportovních akcí