Jak na efektivní zabezpečení bytu?

Základem pro vaše bezpečí a ochranu vašeho majetku je volba vhodného zabezpečení bytu. Mnoho majitelů bytů spoléhá na přirozené bezpečí bytového domu, často mají pocit anonymity a myslí si, že jsou chráněni několika dveřmi. Opak však bývá pravdou a zabezpečení bytu je většinou zcela nedostatečné nebo žádné. Přitom investice do elektronického zabezpečení bytu se vám mnohonásobně vrátí. Získáte příjemný pocit bezpečí a zabráníte krádežím, které nejsou v bytových domech ojedinělé.

Jak zvolit vhodné zabezpečení bytu?

Pro opravdu efektivní a účinné zabezpečení bytu je třeba nejprve navrhnout vhodné bezpečnostní řešení. To se skládá z definice míry rizika v daném místě a následného vyhodnocení priorit. Na základě těchto poznatků je vypracován návrh bezpečnostního řešení na míru.

V rámci posouzení rizika hledíme na podlaží, ve kterém se byt nachází. Je nutné rozlišit zabezpečení bytu v přízemí, kde je riziko vloupání z úrovně ulice vyšší, a zabezpečení bytu v šestém patře bez balkónu. Dalších faktorů, které ovlivňující míru rizika, je mnoho. Také majitel bytu je schopen podat o daném místě více informací, protože zde žije a lépe zná okolí svého bytu. Sám nejlépe ví, co se v poslední době v jeho obydlí odehrálo (např. vykradení kočárkárny, sklepa atd.).

V dalším kroku se přistupuje ke stanovení priorit. Jedná se o poměření ceny bezpečnostního řešení, v tomto případě zabezpečení bytu, a hodnoty střeženého majetku. Hlavním pravidlem, a také cílem správně nastaveného zabezpečení bytu, je včasné zaznamenání vloupání do vaší domácnosti. Čím dříve zareagujete na toto nelegální jednání, tím více získáváte času a máte větší šanci zabránit vzniku druhotných škod či přivolat policii, která pachatele včas zachytí i s ukradeným majetkem.

Profesionální zabezpečení bytu se podle stanovených rizik a priorit dále nejčastěji skládá ze zabezpečení vstupních dveří bytu, zabezpečení dveří balkonu a zabezpečení sklepa. Dále doporučujeme zabezpečení bytu alarmem.

Proč neopomíjet kvalitní zabezpečení bytu a zabezpečení balkonů?

Většina majitelů bytů věří, že jsou v panelákovém bytě v naprostém bezpečí. Uklidňuje je, že svůj prostor sdílí s ostatními obyvateli a jsou chráněni mnoha dveřmi, přes které se podle nich zloděj nemůže dostat. Tato mylná představa se nazývá efekt přirozeného bezpečí bytového domu. Avšak právě v bytě je zvýšené riziko krádeží a to zejména z důvodu anonymity a nezájmu ostatních obyvatel domu.

Ke krádežím nejčastěji dochází ve společných prostorách domu, jako jsou sklepy nebo kočárkárny. Vloupání do jednotlivých bytových jednotek jsou pak méně častá, ale dějí se. Zloději si prázdný byt vytipují velice snadno, například podle plné poštovní schránky, když jste zrovna na dovolené nebo podle prázdného balkonu. Proto byste neměli opomíjet nejen zabezpečení stávajících dveří do bytu, ale také například zabezpečení balkonu.

Případný hluk při samotné loupeži mohou vaši sousedé přisuzovat klasickému hluku v panelákovém bytě. Vloupání je pro zloděje otázkou několika minut, často se totiž jedná o naprosté profesionály. Určitě se tedy vyplatí investovat do kvalitního zabezpečení vašeho bytu.

Mechanické zabezpečení bytu nebo elektronický zabezpečovací systém?

Jaké zabezpečení bytu byste měli zvolit? Nejlepším řešením je byt zabezpečit jak mechanicky, tak i elektronicky. U přízemních bytů doporučujeme mechanické zábrany v podobě mříží na okna a na balkón. Pokud vám toto řešení připadá neestetické, nabízí se možnost zabezpečit všechny otvory a vstupy detekčními magnety a do místností nainstalovat detektor tříštění skla. Nezapomeňte také na kvalitní zabezpečení vchodových dveří do bytu. To zvyšuje šanci, že se k vám pachatel vůbec nedostane.

Doporučujeme elektronické zabezpečení bytu

Elektronické zabezpečení bytu zvyšuje úroveň ochrany vašeho bydlení a zajistí vám bezpečí. Proto jej pro všechny případy doporučujeme do bytů instalovat a nespoléhat se tak pouze na mechanické zabezpečení.

Výhodou zabezpečení bytu jsou pak mimo jiné nižší náklady na instalaci. Nejedná se o nákladný projekt, jako například u rodinných domů. Výborně vám postačí menší instalace skládající se ze zabezpečovací ústředny, otřesového detektoru na vstupní dveře, magnetu na vstupní dveře, pohybového čidla do chodby a jako doplněk instalujeme detektor kouře.

Také by se nemělo zapomínat na zabezpečení sklepa či sklepní kóje pomocí magnetu na dveře. V rámci zabezpečení bytu pak lze také využít prvky chytré domácnosti, které jsou součástí zabezpečovacích ústředen Jablotron.

Chytrá domácnost a zabezpečení bytu přes mobil

Svým klientům do bytů instalujeme bezpečnostní technologie od společnosti Jablotron, která nabízí prověřenou kvalitu svých produktů a možnost propojení ústředny s dalšími prvky v domácnosti (zásuvky, osvětlení, ovládání elektronických zámků ve dveřích nebo ovládání termostatu). Vy tak v rámci jednoho komplexního setu zabezpečení bytu získáte možnost spravovat váš majetek odkudkoliv na světě.

K tomu vám bude sloužit mobilní aplikace MyJABLOTRON. Tato aplikace je zdarma ke stažení pro Android v aplikaci GooglePlay a pro Apple v aplikaci AppleStore.

Co do systému Chytrá domácnost od Jablotron připojíme?

  • ovládání světel
  • ovládání dveří a žaluzií
  • ovládání topení a termostatu

Zabezpečovací systém společnosti Jablotron umožňuje připojení až 128 prvků bezpečnostního systému a systému chytré domácnosti. Zabezpečení bytu pak můžete snadno ovládat přes mobil v mobilní aplikaci MyJABLOTRON, pomocí klávesnice, klíčenkou nebo přes webové rozhraní.

Chtěli byste se o Chytré domácnosti od Jablotron dozvědět více?
Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme další informace.

Jaké výrobce zabezpečovacích systémů pro zabezpečení bytu doporučujeme?

Naším cílem je klientům nabízet komplexní bezpečnostní řešení na míru jejich potřebám. Proto jsme si ke spolupráci vybrali pouze prověřené výrobce zabezpečovacích zařízení do bytu. Patří k nim společnost Jablotron, Visonic a Videofied. Díky tomu pro vás zrealizujeme bezdrátové zabezpečení bytu (Jablotron, Visonic a Videofied), drátové zabezpečení (Visonic, Jablotron) i zabezepčovací systém s prvky chytré domácnosti (Jablotron).

Můžete si být jisti, že pro vás vždy najdeme tu nejvhodnější variantu pro zabezpečení bytu!

Přinášíme optimální bezpečnostní řešení – kontaktujte nás!

Zabezpečení bytu od Jablotron

Jablotron je český výrobce bezpečnostních systémů a prvků chytré domácnosti. Tato společnost patří k významným dodavatelům zabezpečovacích zařízení po celém světě. Jablotron nabízí bezdrátová i drátová bezpečnostní řešení, prvky pro chytrou domácnost a široké možnosti ovládání. U zabezpečovacích systémů Jablotron je nutná odborná instalace. Pokud toužíte ovládat zabezpečení bytu přes mobil, Jablotron je skvělým řešením!

Zabezpečovací ústředny Visonic

Zabezpečovací ústředny Visonic od společnosti Tyco, byly vyvinuté v Izraeli a právě vzhledem k náročnosti místních podmínek byl kladen důraz na důkladné šifrování bezdrátového signálu. Díky tomu je zabezpečení Visonic odolné vůči rušičkám signálu a jedná se tak o vhodný zabezpečovací systém do bytu.

Dodnes nebyl tento systém šifrování prolomen. Systémy Visonic jsou naprostou špičkou v bezdrátových zabezpečovacích ústřednách na trhu s bezpečnostními technologiemi.

Umožňují napojení až 128 dalších zařízení (pohybová čidla, kamery, magnety, detektory kouře, detektory tříštění skla a další), snadno se instalují a vykazují dlouhou životnost baterie (3 – 5 let). I přes snadnou instalaci je však nutná odborná montáž.

Ústředny Visonic přenáší poplach do mobilní aplikace (ke stažení zdarma na GooglePlay) nebo na pult centrální ochrany. Zajišťují také možnost video ověření, které ujasní, zda se jedná o falešný poplach nebo o vloupání.

Bezdrátové bezpečnostní technologie Videofied

Videofied je francouzský výrobce bezdrátových bezpečnostních technologií a představuje výhradně pultové řešení. Tyto technologie lze tedy využít zejména tam, kde je plánováno napojení na pult centrální ochrany.

Na zabezpečovací systém Videofied lze napojit až 128 dalších zařízení (pohybová čidla, kamery, magnety, detektory kouře). Ačkoliv je instalace tohoto systému jednoduchá, je nutná odborná montáž. Výdrž baterií u systému Videofied činí 2 – 3 roky.

Po navedení signálu na pult centrální ochrany umožňuje Videofied přenos signálu do mobilní aplikace koncového uživatele (zdarma v obchodě GooglePlay). Opět se tedy jedná o zabezpečení bytu přes mobil. Videofied také nabízí možnost video ověření, pro ujištění, zda se jedná o falešný poplach nebo o vloupání.

Proč si pro zabezpečení bytu vybrat odbornou firmu?

Pro kvalitní, efektivní a spolehlivé zabezpečení bytu, včetně zabezpečení balkonu a zabezpečení vstupních dveří bytu, je nutné vytvořit vhodné a profesionální bezpečnostní řešení. Ačkoliv se zabezpečení bytu zdá snadné, opak je pravdou. V bytovém domě se nachází mnoho rizik.

Proto je vždy potřeba znát přesné parametry jednotlivých komponentů a ty pak správně rozmístit tak, aby bylo dosaženo jejich maximální funkčnosti a byly dodrženy všechny instalační podmínky.

Na trhu můžete najít celou řadu tzv. balíčků, které nabízí základní sadu prvků bezpečnostního systému do bytu. Tyto balíčky obvykle bývají velmi levné a naprosto nevhodné do většiny prostorů či objektů. Jsou vytvořeny na základě jednotného modelu bytu a nelze je nijak modifikovat a doplňovat.

Zabezpečení bytu odbornou firmou PRO SECURITY

Bezpečnostní agentura PRO SECURITY vám nabízí návrh bezpečnostního řešení, vytvořený přesně na základě potřeb a parametrů vašeho bytu.

Vždy budete mít po boku spolehlivého partnera, který vám zajistí servis zabezpečovacího zařízení bytu. Můžete se na nás spolehnout!

S námi máte záruku instalace systému s ohledem na minimalizaci falešných poplachů. Zajistíme vám dálkovou správu systému, čímž ušetříme vaše náklady na údržbu a opravy. Budeme s vámi v kontaktu a pravidelně vám poskytneme informace o novinkách na trhu s bezpečnostními technologiemi a s prvky chytré domácnosti.

Postaráme se o vaši bezpečnost! Zajistíme vám zabezpečení bytu v Praze, v Brně, ale i po celé České republice.

Naším cílem je poskytovat nadstandardní a komplexní bezpečnostní služby. Pracujeme s nejmodernějšími bezpečnostními řešeními a vytvoříme vám kvalitní zabezpečovací systém do bytu za rozumnou cenu.

Neváhejte se na nás obrátit s dotazy i požadavky na zabezpečení bytu. Jsme tu pro vás!

Specialista na zabezpečení firmy


"Navrhnu vám efektivní zabezpečení firmy s ohledem na váš rozpočet."

Jan Sedláček

bezpečnostní architekt

email: sedlacek@prosecurity.cz
telefon: +520 602 210 719

Poptávkový formulář


Monitoring objektů|Ostraha společenských událostí a sportovních akcí|Vrátné služby|Elektronická požární signalizace (EPS)|Ostraha se psem|Recepční služby|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)|Kamerové systémy (CCTV)|VIP osobní ochranka – bodyguarding|Monitoring osob – tísňové systémy|Přístupové a docházkové systémy (ACS)