Kvalitní zabezpečení pomocí zabezpečovacích systémů

Zabezpečovací systémy slouží k technickému a organizačnímu zabezpečení budov, objektů nebo domácnosti, ale zejména k ochraně osob či majetku. Základem každého bezpečnostního systému je elektronický zabezpečovací systém ezs (nazýván také jako poplašné zařízení nebo tísňový systém pzts) a elektronická požární signalizace. K elektronickému zabezpečení jsou nejčastěji používány značky Paradox ezs, ezs Jablotron či ezs Galaxy.

Na trhu nalezneme širokou nabídku zabezpečovacích systémů. Patří mezi ně například ty, u kterých má zabezpečovací ústředna pzts funkci detektoru a signalizace, až po složité zabezpečovací zařízení s komponenty fungujícími nezávisle na sobě.

Zabezpečovací technika slouží nejen k preventivní ochraně objektu, např. zabezpečení oken proti zlodějům, ale také k rychlému řešení neoprávněných vniknutí či narušení prostoru. Chrání vás také při vzniku požáru i v případě dalších živlů.

Bezpečnostní systémy PRO SECURITY

Bezpečnostní agentura PRO SECURITY poskytuje svým klientům komplexní bezpečnostní služby a ty nejmodernější bezpečnostní systémy sloužící k ochraně osob a majetku. Nabízíme zabezpečení nejen v Praze, ale též po celé České republice.

Bezpečnostní systémy ochrání váš majetek, ale také zjednoduší komunikaci ve firmě. Součástí bezpečnostních služeb, které naše bezpečnostní agentura nabízí, jsou Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) známé také jako zabezpečovací systémy pzts, Kamerové systémy (CCTV), Elektronická požární signalizace (EPS) a Přístupové docházkové systémy ( ACS).

Svým zákazníkům můžeme nabídnout moderní technologie, smysl pro detail a správné nastavení všech procesů bezpečnostních systémů.

Zvolit raději drátové nebo bezdrátové zabezpečení?

Elektronická zabezpečovací signalizace spouští analogovou či digitální detekci. Detektory mohou být propojeny kabelem, bezdrátově nebo kombinací obou způsobů. Pro malé instalace lze využít bezdrátový zabezpečovací systém, který nevyžaduje stavební zásah do objektu a jeho montáž zabere pouze několik hodin.

Výhodou je také snadná rozšiřitelnost bezdrátového elektronického zabezpečovacího systému. Naopak u drátového elektronického zabezpečovacího systému není nutnost výměny baterií ve snímačích.

Jak elektronické zabezpečovací systémy fungují?

Schéma zabezpečovacích systémů se skládá z hlásičů (senzorů) vysílajících signály do ústředny ezs (pzts). Senzory zabezpečovacího systému ezs detekují narušení hlídaného prostoru, může se jednat například o pohyb, únik vody, násilné otevření dveří, požár, hluk či otřesy. Ústředna ezs na základě těchto signálů vyhlásí poplach. Odborně nainstalované a nastavené elektronické zabezpečení eliminuje nežádoucí falešné poplachy, včetně poplachů způsobených domácími zvířaty.

K čemu slouží poplachový a zabezpečovací tísňový systém PZTS?

Poplachový a zabezpečovací tísňový systém PZTS, dříve zvaný také jako EZS – elektronická zabezpečovací signalizace, je zabezpečovací technika složená z několika dalších částí (ústředny pzts, čidla, přenosových prostředků, signalizačního zařízení a ovládacího panelu). Propojení pzts probíhá drátově či bezdrátově.

Poplachový a zabezpečovací systém PZTS slouží k vyhlášení poplachu v případě neoprávněného narušení prostoru cizí osobou. Před samotnou instalací PZTS doporučujeme odborné bezpečností posouzení objektu a stanovení veškerých rizik. Na základě toho pak dochází k určení doporučeného stupně zabezpečení a vytvoření návrhu technického řešení i režimového opatření.

Nejmodernější elektronické zabezpečovací systémy Jablotron

Velmi často používaným elektronickým zabezpečovacím systémem je ezs Jablotron. Firma Jablotron patří k významným dodavatelům bezpečnostních systémů po celém světě. K zabezpečení domácnosti nebo zabezpečení objektů je používají statisíce zákazníků a tisíce montážních firem. Základním prvkem EZS Jablotron je ústředna, která vyhodnocuje hlášení z jednotlivých detektorů. Na základě těchto detektorů pak určuje, zda je nutné vyhlásit poplach. Tyto detektory hlídají veškeré narušení objektu, do kterého se řadí například násilné otevření dveří či oken, únik plynu, rozbití skla nebo zaplavení objektu.

Elektronické zabezpečovací systémy Jablotron může uživatel ovládat mnoha způsoby, například pomocí dálkového ovládání, pomocí speciální klávesnice nebo prostřednictvím mobilního telefonu. Součástí zabezpečovacího zařízení Jablotron je též venkovní nebo vnitřní siréna a komunikátor, který vás včas upozorní o poplachu sms nebo mms zprávou.

Elektronické zabezpečení Jablotron lze využít k zabezpečení domácnosti, konkrétně k zabezpečení oken, zabezpečení vchodových dveří, zabezpečení balkonových dveří, zabezpečení pozemku či také k zabezpečení objektu, kanceláře nebo výrobní haly.

Komplexní zabezpečení zabezpečovacími systémy Paradox

Elektronické zabezpečovací systémy Paradox patří k předním technologiím v oblasti bezpečnostních systémů. Společnost Paradox klade důraz na inovaci a neustálý vývoj zabezpečovacích zařízení. Již v roce 1996 firma světu představila zabezpečovací systémy Digiplex a následně v roce 2001 bezdrátové systémy Paradox.

Tato společnost má ve své nabídce kompletní sortiment produktů pro zabezpečení objektů i zabezpečení firem. Součástí sortimentu jsou čidla i unikátní komponenty sloužící k zabezpečení velkých objektů. Poskytuje tak bezpečnostní systémy pro domácnosti, rozsáhlejší budovy a komerční prostory.

V nabídce společnosti Paradox naleznete také zabezpečovací ústředny Paradox, bezpečnostní detektory Paradox, komunikátory Paradox i klávesnice a expandéry Paradox. Kromě toho Paradox nabízí další praktické produkty, jako jsou bezkontaktní čtečky, klíčenky i dálkové ovladače a příslušenství.

Elektronické zabezpečovací systémy Paradox nabízí komplexní ochranu té nejvyšší kvality. Díky neustálé produkci nových technologií získává náskok nejen před konkurencí, ale zejména před vynalézavými kriminálníky. Systémy Paradox jsou tak vhodné nejen pro zabezpečení vchodových dveří, zabezpečení plastových oken, zabezpečení dveří balkonu či balkonu v přízemí, ale také pro zabezpečení rozsáhlých areálů.

Elektronické zabezpečovací systémy Galaxy pro všechny typy objektů

Pro profesionální zabezpečení komerčních objektů či větších areálů mohou výborně posloužit také elektronické zabezpečovací systémy ezs Galaxy. Tento výrobce nabízí ústředny jak pro menší objekty, tak i pro rozsáhlé areály. Zabezpečovací systémy Galaxy splňují požadavky na samostatně ovladatelné podsystémy a nabízí bohaté programové vybavení. Ústředny Galaxy navíc disponují možností připojení bezkontaktních čteček a umožňují kontrolovat vstup do dveří či ovládat elektronický zabezpečovací systém pomocí čipu nebo karty.

Bezdrátové GSM Zabezpečovací systémy

Pro snadné zabezpečení vašeho domova jsou vhodné přednastavené GSM Zabezpečovací systémy, určené pro snadnou montáž a každodenní použití. GSM Zabezpečovací systémy jsou bezdrátová zařízení vhodná pro malé objekty, kanceláře či rodinné domy. Jejich výhodou je možnost snadného rozšiřování pomocí dokoupených komponentů.

GSM Zabezpečovací systémy obsahují vestavěný modul, sloužící ke komunikaci s vaším mobilním telefonem. Do centrální jednotky GSM zařízení stačí vložit SIM kartu a zařízení může zasílat informace o dění v objektu na váš mobilní telefon pomocí SMS nebo volání.

Revize elektronických zabezpečovacích zařízení

Elektronické zabezpečovací zařízení slouží k ochraně zdraví a majetku, proto je nutné provádět nejen prohlídky před spuštěním, ale také revize ezs. Cílem pravidelné revize elektronických zabezpečovacích systémů je kontrola funkčnosti a vystavení posudku o stavu zařízení ezs. Součástí revize ezs je prověření mechanického upevnění, stavu vedení, poškození krytů i stavebních úprav, které by mohly ovlivnit funkci zařízení. Revize má za úkol také odstranění závad, vedení provozního deníku či kontrolu dostupnosti dokumentace.

Četnost pravidelné prohlídky elektronických zabezpečovacích systémů je určena výrobcem nebo závisí na dohodě mezi zákazníkem a servisní firmou.

Elektronická požární signalizace EPS

Elektronická požární signalizace zajišťuje pomocí hlásičů včasnou signalizaci požáru a bývá tak nepostradatelným komponentem bezpečnostního systému. Požární signalizace se skládá z protipožárních čidel, ovládací klávesnice a centrály EPS. Mnohdy bývá napojena na hasicí systémy na objektu. Elektronická požární signalizace detekuje zejména kouř, plameny a zvýšenou teplotu.

Pokud vyhodnotí nebezpečí požáru jako skutečné, požár signalizuje opticky i akusticky a může spustit automatické hasicí systémy. Správně zvolená a odborně nainstalovaná elektronická požární signalizace pomáhá předcházet ztrátám na životech i mnohamilionovým škodám na majetku.

Jak zabezpečit okna proti otevření?

Okna jsou často nazývána jako brána pro zloděje, pokud je nemáte dostatečně zabezpečená, riskujete neoprávněné vniknutí do své domácnosti. Jak tedy provést správné zabezpečení oken proti zlodějům?

Kromě bezpečnostních klik a kvalitního kování investujte také do bezpečnostního skla, přes které se zloděj nemá šanci do bytu dostat. Vhodnou ochranou jsou též detektory násilného vniknutí, které reagují signalizací na rozbití skla či násilné otevření dveří nebo oken. Zabezpečení oken se tedy rozhodně nevyplatí podceňovat, investice se vám i v tomto případě může rychle vrátit.

Proč si pořídit elektronický zabezpečovací systém?

Nutnost ochrany zdraví, majetku i důležitých dat se v současné době neustále zvyšuje. Elektronické zabezpečovací systémy by proto měly být standardním zařízením jak v bytech, tak i ve firmách a dalších objektech. Vstupní náklady na instalaci elektronických zabezpečovacích systémů se stanou výhodnou investicí s velmi rychlou návratností.

Elektronické zabezpečovací systémy jsou vhodné jako komplexní řešení pro zabezpečení velkých objektů stejně tak je lze využít pro domácí zabezpečení, například zabezpečení balkonových dveří, zabezpečení oken v přízemí, zabezpečení plastových oken či zabezpečení stávajících dveří.

Nepodceňujte ani zabezpečení plastových oken proti otevření nebo elektronické zabezpečení balkonu. Právě tato místa patří mezi ta nejproblematičtější, co se vniku neoprávněné osoby do domácnosti týče.

Uvažujete o ochraně vašeho zdraví a majetku pomocí bezpečnostních systémů? Podívejte se na náš e-shop se zabezpečovacími systémy, kde naleznete řešení na míru vašemu objektu i vašim požadavkům.

Elektronická požární signalizace (EPS)|Monitoring osob – tísňové systémy|Kamerové systémy (CCTV)|Ostraha se psem|VIP osobní ochranka – bodyguarding|Mobilní patrola|Ostraha společenských událostí a sportovních akcí|Fyzická ostraha objektů, security služby|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)|Recepční služby|Monitoring objektů