Alarmy do bytu pro vaše bezpečí

Kvalitní alarm do bytu zvyšuje úroveň zabezpečení vašeho majetku a ochrany vašeho zdraví. Základem adekvátní ochrany je profesionální vytvoření bezpečnostního řešení a následná volba vhodného bytového alarmu. Mnoho majitelů bytů toto podceňuje a spoléhá na přirozené bezpečí bytového domu. Ačkoliv panelový byt vyvolává pocit anonymity a jeho obyvatelé si myslí si, že jsou chráněni několika dveřmi, opak bývá mnohdy pravdou.

Výsledkem je nedostatečné zabezpečení bytu. Přitom investice do kvalitního bytového alarmu by měla být v popředí zájmu každého majitele bytové jednotky. Nejen, že se vám taková investice mnohonásobně vrátí, ale pocit bezpečí a jistoty je v tomto případě zcela nenahraditelný. Spolehlivý a optimální alarm do bytu pomůže zabránit krádežím a nelegálnímu vniknutí, která jsou v bytových domech velmi častá.

Jak vybrat vhodný alarm do bytu?

Aby byl alarm do bytu opravdu efektivní, je nutné nejprve navrhnout vhodné bezpečnostní řešení. To je vytvářeno na základě definice míry rizika v daném bytovém domě (a jeho okolí) a následného vyhodnocení priorit. Podle výsledků těchto dvou hodnocení vám vypracujeme optimální bezpečnostní řešení.

V rámci posouzení rizika hledíme na podlaží, ve kterém se byt nachází. Proto je nutné rozlišit instalaci bytového alarmu v přízemí, kde je riziko vloupání z úrovně ulice vyšší, a montáž alarmu v šestém patře bez balkónu. Faktorů, které ovlivňují posouzení rizik, je samozřejmě více. Také sám majitel zná okolí panelového domu nejlépe a ví, jaká bezpečnostní rizika se zde již vyskytla (např. vykradení kočárkárny, sklepa, vniknutí do bytu a další).

Pro výběr optimálního alarmu do bytu se dále přistupuje ke stanovení priorit. Poměří se cena bezpečnostního řešení a hodnota střeženého majetku. Hlavním pravidlem správně nastaveného bezpečnostního alarmu je včasné zaznamenání neoprávněného vniknutí do vašeho bytu. Včasná reakce na toto nelegální jednání je rozhodující. Získáváte tak více času pro zabránění vzniku druhotných škod či přivolání policie, která pachatele včas zachytí i s ukradeným majetkem.

Nepodceňujte investici do bytového alarmu

Instalace alarmu do bytu se rozhodně vyplatí, nenechte se proto zmást efektem přirozeného bezpečí bytového domu. Mnoho majitelů bytů věří, že jsou v panelákovém bytě v naprostém bezpečí. Uklidňuje je, že svůj prostor sdílí s ostatními obyvateli a jsou chráněni mnoha dveřmi, přes které se podle nich zloděj nemůže dostat. Právě to jsou projevy efektu přirozeného bezpečí bytového domu. Jedná se však o zcela mylné představy. V bytě je zvýšené riziko krádeží a to zejména z důvodu anonymity a nezájmu ostatních obyvatel domu.

Společné prostory domu, sklepy, kočárkárny i balkóny, to jsou místa, kde nejčastěji dochází ke krádežím. Vloupání do jednotlivých bytových jednotek jsou méně častá, ale dějí se po celé České republice. Zloději si prázdný byt vytipují velice snadno, například podle plné poštovní schránky, když jste zrovna na dovolené nebo podle prázdného balkonu. Proto by bytové alarmy rozhodně neměly být opomíjeny.

Nespoléhejte ani na pomoc sousedů. Ti mohou případný hluk při samotné loupeži přisuzovat klasickému hluku v panelákovém bytě. Proto je pro zloděje byt ideálním cílem pro loupež. Vloupání je pro ně otázkou několika minut, často se totiž jedná o naprosté profesionály.

Nepodceňujte investici do alarmu do bytu, cena, kterou zaplatíte, se vám mnohonásobně vrátí.

 

Alarm do bytu nebo mechanické zabezpečení bytu?

Nevíte, jestli zvolit alarm do bytu nebo mechanické zabezpečení? Nejlepším řešením je byt zabezpečit oběma způsoby. U přízemních bytů doporučujeme mechanické zábrany v podobě mříží na okna a na balkón. Pokud vám toto řešení připadá neestetické, nabízí se možnost zabezpečit všechny otvory a vstupy detekčními magnety a do místností nainstalovat detektor tříštění skla. Nezapomeňte také na kvalitní zabezpečení vchodových dveří do bytu. To zvyšuje šanci, že se k vám pachatel vůbec nedostane.

Výhody instalace alarmu do bytu

Alarm do bytu zvyšuje úroveň ochrany vašeho bydlení a spolehlivě vám zajistí bezpečí. Nedoporučujeme se spoléhat pouze na mechanické zabezpečení, proto instalaci alarmu do bytu pro všechny případy doporučujeme.

Výhodou bytového alarmu jsou pak mimo jiné nižší náklady na instalaci. Nejedná se o nákladný projekt, jako například u rodinných domů. Dostačující je menší instalace skládající se ze zabezpečovací ústředny, otřesového detektoru na vstupní dveře, magnetu na vstupní dveře, pohybového čidla do chodby a jako doplněk instalujeme detektor kouře.

Také by se nemělo zapomínat na zabezpečení sklepa či sklepní kóje pomocí magnetu na dveře. Pro instalaci alarmu do bytu lze také využít prvky chytré domácnosti, které jsou součástí alarmových ústředen Jablotron.

Chytrá domácnost a domácí gsm alarm

Svým klientům instalujeme alarmy do bytu od společnosti Jablotron, která nabízí prověřenou kvalitu svých produktů a možnost propojení ústředny s dalšími prvky v domácnosti (zásuvky, osvětlení, ovládání elektronických zámků ve dveřích nebo ovládání termostatu). Vy tak v rámci jednoho komplexního bezpečnostního řešení získáte možnost spravovat váš majetek odkudkoliv na světě.

zabezpečení bytu vám bude sloužit domácí gsm alarm, pomocí kterého získáte kontrolu nad svou domácností a možnost ji ovládat odkudkoliv na světě. Bytový alarm pak budete obsluhovat prostřednictvím mobilní aplikace MyJABLOTRON. Tato aplikace je zdarma ke stažení pro Android v aplikaci GooglePlay a pro Apple v aplikaci AppleStore.

Co k domácímu alarmu od Jablotron připojíme?

  • ovládání světel
  • ovládání dveří a žaluzií
  • ovládání topení a termostatu

Zabezpečovací systém společnosti Jablotron umožňuje připojení až 128 prvků bezpečnostního systému a systému chytré domácnosti. Domácí gsm alarm pak můžete snadno ovládat přes mobil v mobilní aplikaci MyJABLOTRON, pomocí klávesnice, klíčenkou nebo přes webové rozhraní.

Chtěli byste se o Chytré domácnosti od Jablotron dozvědět více?
Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme další informace.

 

Jaké výrobce alarmů do bytu doporučujeme?

Našim klientům nabízíme komplexní bezpečnostní řešení na míru a kvalitní ochranu jejich zdraví i majetku. Proto jsme si ke spolupráci vybrali pouze prověřené výrobce bytových alarmů. Řadí se mezi ně společnost Jablotron, Visonic a Videofied. Díky tomu vám můžeme nainstalovat opravdu spolehlivý alarm do bytu či domácí gsm alarm.

Postaráme se o instalaci toho nejvhodnějšího bytového alarmu, který vám zajistí 100% jistotu a bezpečí.

Přinášíme optimální bezpečnostní řešení – kontaktujte nás!

 

Alarm do bytu od Jablotron

Jablotron je český výrobce bezpečnostních systémů a prvků chytré domácnosti. Tato společnost patří k významným dodavatelům alarmů po celém světě. Jablotron nabízí bezdrátová i drátová bezpečnostní řešení, domácí gsm alarmy a široké možnosti ovládání. Alarmy od společnosti Jablotron vyžadují odbornou instalaci. Pokud byste rádi ovládali bytový alarm přes mobil, Jablotron je pro vás ideálním řešením!

Alarmy Visonic

Alarmy Visonic byly vyvinuté v Izraeli společností Tyco. Vzhledem k náročnosti místních podmínek byl kladen důraz na důkladné šifrování bezdrátového signálu. Díky tomu jsou alarmy Visonic vysoce odolné vůči rušičkám signálu a jedná se tak o vhodné bytové zabezpečení. Tento systém šifrování nebyl dodnes prolomen. Proto se alarmy Visonic staly naprostou špičkou v bezdrátových zabezpečovacích ústřednách.

Bezpečnostní systémy Visonic umožňují napojení až 128 dalších zařízení (pohybová čidla, kamery, magnety, detektory kouře, detektory tříštění skla a další), snadno se instalují a vykazují dlouhou životnost baterie (3 – 5 let). I přes snadnou instalaci je však nutná odborná montáž.

Alarmy Visonic přenáší poplach do mobilní aplikace (ke stažení zdarma na GooglePlay) nebo na pult centrální ochrany. Zajišťují také možnost video ověření, které ujasní, zda se jedná o falešný poplach nebo o vloupání.

Bezdrátové alarmy Videofied

Bezdrátovou bezpečnostní technologii Videofied představil stejnojmenný francouzský výrobce. Tato technologie je uzpůsobena výhradně pro pultové řešení. Alarmy Videofied lze tedy využít zejména tam, kde je plánováno napojení na pult centrální ochrany.

Na alarmy Videofied lze napojit až 128 dalších zařízení (pohybová čidla, kamery, magnety, detektory kouře). Instalace alarmů je jednoduchá, ale i přesto je nutná odborná montáž. Výdrž baterií u systému Videofied činí 2 – 3 roky.

Po navedení signálu na pult centrální ochrany umožňuje Videofied přenos signálu do mobilní aplikace koncového uživatele (zdarma v obchodě GooglePlay). Lze jej tedy opět použít jako domácí gsm alarm. Videofied také nabízí možnost video ověření, pro vyloučení falešného poplachu nebo vloupání.

Pro instalaci alarmu do bytu si zvolte odbornou firmu

Instalace spolehlivého alarmu do bytu, nebo domácího gsm alarmu, je závislá na vytvoření vhodného bezpečnostní řešení. Ačkoliv se bezpečnostní rizika v bytě podceňují a jeho zabezpečení se zdá být snadné, opak je pravdou. V bytovém domě se nachází mnoho bezpečnostních rizik a priorit, na které je nutné klást důraz.

Pro vytvoření kvalitního bezpečnostního řešení je vždy potřeba znát přesné parametry jednotlivých alarmů a ty pak správně rozmístit tak, aby bylo dosaženo jejich maximální funkčnosti a byly dodrženy všechny podmínky instalace bytového alarmu.

Na trhu se můžete setkat s mnoha balíčky, obsahujícími základní sadu prvků bezpečnostního systému do bytu. Nejen, že tyto balíčky bývají velmi levné, ale navíc jsou naprosto nevhodné do většiny prostorů či objektů. Jsou vytvořeny na základě jednotného modelu bytu a nejsou tedy variabilní. V tomto případě tedy nemůžeme hovořit o alarmu na míru.

Spolehlivý alarm do bytu od PRO SECURITY

Bezpečnostní agentura PRO SECURITY vám nabízí návrh instalace alarmu do bytu, vytvořený přesně na základě potřeb a parametrů vašeho bytu.

S PRO SECURITY budete mít vždy po boku spolehlivého partnera, který vám zajistí servis bytového alarmu. Můžete se na nás spolehnout!

 

S námi máte záruku instalace alarmu s ohledem na minimalizaci falešných poplachů. Zajistíme vám dálkovou správu bezpečnostního systému, čímž ušetříme vaše náklady na údržbu a opravy. Zůstaneme s vámi v kontaktu a pravidelně vás budeme informovat o novinkách na trhu s bezpečnostními technologiemi a s prvky chytré domácnosti.

Postaráme se o vaši bezpečnost! Alarmy instalujeme v Praze, v Brně, ale i po celé České republice.

Naším cílem je poskytovat nadstandardní a komplexní bezpečnostní služby. Pracujeme s nejmodernějšími bezpečnostními řešeními a vytvoříme vám kvalitní alarm do bytu za rozumnou cenu.

S dotazy a požadavky na bezpečnostní řešení se na nás neváhejte obrátit. Jsme tu pro vás!


Poptávkový formulář


Ostraha se psem|Fyzická ostraha objektů, security služby|VIP osobní ochranka – bodyguarding|Kamerové systémy (CCTV)|Ostraha společenských událostí a sportovních akcí|Monitoring osob – tísňové systémy|Recepční služby|Elektronická požární signalizace (EPS)|Vrátné služby|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)|Přístupové a docházkové systémy (ACS)