Spolehlivý domácí alarm pro vaše bezpečí

Vhodně zvolený domácí alarm zvyšuje úroveň zabezpečení vaší nemovitosti a ochrany vašeho zdraví. Pro to, aby domácí alarm fungoval správně a splnil svůj účel, je nutné jej zvolit na základě vytvoření bezpečnostního řešení. To vám usnadní samotný výběr alarmu a napoví, jaký alarm do domu vybrat.

Mnoho majitelů nemovitosti podcení zabezpečení svého domu a začnou se o něj zajímat, až když se s nějakou loupeží sami setkají. Přitom investice do domácího alarmu se vám mnohonásobně vrátí.

Optimálně nastavený alarm pro rodinný dům vám přinese pocity bezpečí a klidu, současně také kvalitně zabezpečí vaši domácnost a pomůže zabránit vzniku druhotných škod. Díky domácímu alarmu pak snadněji dopadnete pachatele, a to ještě s ukradenými věcmi.

Jak vybrat vhodný alarm do domu?

Aby byl alarm do domu opravdu efektivní, je nutné nejprve navrhnout vhodné bezpečnostní řešení. Návrh řešení se skládá z definice míry rizika v dané lokalitě (dům a jeho okolí) a následného vyhodnocení bezpečnostních priorit. Podle výsledků těchto dvou hodnocení vám vypracujeme optimální bezpečnostní řešení a zvolíme domácí alarm, který bude vhodný pro zabezpečení vašeho rodinného domu.

Jak postupujeme při vytváření bezpečnostního řešení

Na základě bezpečnostních rizik a stanovení priorit vám navrhneme optimální domácí alarm na míru. V rámci posouzení rizik se nejprve zaměříme na místo, kde se pozemek nachází. Návrh alarmu do rodinného domu u hlavní ulice s častým provozem bude zcela jiný, nežli domovní alarm pro neoplocený objekt (např. chalupa) uprostřed louky, kde je nejbližší stavení vzdáleno 300 m.

Existuje samozřejmě mnohem více faktorů, které ovlivňují návrh alarmu pro rodinný dům. Sám majitel domu dokáže situaci velmi dobře posoudit, protože dané místo zná a ví, k jakým činům v okolí jeho obydlí došlo v minulosti (např. vykradená garáž u souseda, nelegální vniknutí na pozemek u rodinného domu, posprejovaná fasáda a další).

V dalším kroku přistupujeme ke stanovení bezpečnostních priorit. Jedná se o poměření ceny výsledného bezpečnostního řešení, v tomto případě domácího alarmu, a hodnoty střeženého majetku. Vhodně nastavené zabezpečení domu umožní včasnou reakci na pohyb nežádoucí osoby či na neoprávněné vniknutí na váš pozemek. Tato reakce je často rozhodující, protože čím dříve zareagujete na vloupání, tím více získáváte času. Díky tomu máte větší šanci zabránit vzniku druhotných škod či přivolat policii, která zloděje včas zachytí i s vaším majetkem.

Vytvoříme vám návrh optimálního bezpečnostního řešení a instalujeme efektivní domácí alarm, který vám pomůže odradit pachatele a včas zabránit nelegálnímu jednání na vašem pozemku. Kontaktuje nás!

 

Výběr alarmu pro rodinný dům

Na trhu naleznete širokou nabídku alarmů do domu. Jejich výběr však vždy záleží na mnoha okolnostech, které shrnuje návrh bezpečnostního řešení. Na základě toho si můžete vybrat, jaký alarm do domu upřednostníte.

Zvolit můžete profesionální bezpečnostní řešení, kdy vám alarm na dům nainstaluje odborná firma. Výběr a montáž domácího alarmu si také můžete provést svépomocí, přičemž potřebné komponenty zakoupíte na e-shopech a nainstalujete si je sami. Cena za alarm do domu je poté závislá na tom, pro jaký typ alarmu se rozhodnete.

Je lepší zvolit drátové nebo bezdrátový domácí alarm?

Domácí alarmy mohou být drátové nebo bezdrátové. V případě domácího alarmu bezdrátového jsou jednotlivé komponenty napájeny z baterií. Naopak u drátového bezpečnostního řešení se používají kabely, které jsou vedeny do zabezpečovací ústředny.

Nelze přesně stanovit, jaké řešení je lepší, protože každé je vhodné pro jiný typ objektu. Pojďme se však přesto podívat na jednotlivé výhody bezdrátového i drátového domácího alarmu.

Výhody bezdrátového domácího alarmu

Bezdrátový domácí alarm doporučujeme instalovat do větších míst či prostorů, kde se pokládka kabeláže přes celý pozemek finančně nevyplatí. Bezdrátový domovní alarm je také vhodné navrhnout tam, kde by byla montáž drátového alarmu o mnoho náročnější. Domácí bezdrátový alarm může být provozován na baterie nebo jako domácí gsm alarm.

Drobné instalace bezdrátového domovního alarmu jsou sice o něco dražší nežli drátové řešení. Na druhou stranu jsou však mnohem snazší, a tím pádem je výsledná cena za instalaci nakonec nižší.

  • Vhodné pro velké pozemky a domy s velkou náročností při instalaci

Výhody drátového alarmu do domu

Drátový alarm do domu naopak doporučujeme u novostaveb, kde se bezpečnostní řešení navrhne již na začátku při projektování. Instalace kabeláže se zahájí ještě před stavbou domu, kdy jsou kabelové prostupy i lišty dobře přístupné. Drátové domácí alarmy jsou vhodné pro drobné instalace, menší prostory či místa.

  • Vhodné pro novostavby, drobné instalace či menší prostory

Domácí alarm „udělej si sám“

Další variantou domovního alarmu jsou bezpečnostní systémy „udělej si sám“. Jejich instalace není náročná, protože se většinou jedná o bezdrátové domovní alarmy. Avšak i tento systém představuje určité nevýhody. Patří k nim například vysoké riziko vyrušení ústředny, nemožnost jej doplnit o další komponenty a nízká variabilita.

Domácí alarm, tzv. udělej si sám, je nejčastěji složen z ústředny a tří zabezpečovacích prvků. Je vhodný spíš jako alarm do bytu v panelákovém domě, kde představuje doplněk ke kvalitnímu mechanickému zabezpečení (např. kvalitní zámek na dveřích). Tento druh alarmu nelze srovnávat s výše zmíněnými drátovými a bezdrátovými alarmy.

  • Vhodné pro zabezpečení bytů v panelovém domě

Domácí videotelefon

Vhodným doplňkem alarmu do domu je také domácí videotelefon. Jedná se o zařízení, které může dopomoci zabezpečení vaší domácnosti. Kamera videotelefonu se nejčastěji umisťuje u vchodových dveří nebo na vstupní brance, videotelefon je poté instalován uvnitř domu.

Videotelefon je kabelové zařízení, které vám umožní vidět osobu na druhé straně u kamery. S touto osobou pak můžete díky mikrofonu a reproduktoru komunikovat, a to bez toho, abyste ji vpustili domů. Videotelefon vás tak ochrání před násilným nebo nechtěným vniknutím osob.

Komponenty alarmu do domu

Montáž domácího alarmu provádíme nejčastěji v rodinných domech, garážích a na pozemcích. Postaráme se o zabezpečení obytných prostor a vstupů do objektu, vstupů do garáže či zabezpečení celého perimetru, kde se nachází zahradní technika nebo zahradní nábytek.

Domovní alarm – sada se skládá ze zabezpečovací ústředny (mozek celého bezpečnostního systému), magnetických kontaktů, pohybových čidel, detektorů kouře a CO2 i sirén.

Ústředna je základem celého bezpečnostního systému, přijímá poplachy z ostatních instalovaných komponentů a následně vyvolává návazná opatření: spustí sirénu a odesílá informaci o poplachu do mobilní aplikace nebo na pult centrální ochrany.

Magnetické kontakty slouží k ochraně dveří a oken. Vždy je doporučujeme instalovat v přízemí na každé větší okno a dveře, v patře pak na místech, která by mohla být přístupná z pozemku přes nějaký přístavek nebo balkón.

Pohybová čidla (PIR) se vyrábí v několika provedeních: s kamerou, bez kamery a s tzv. PET imunitou. PET imunita je imunita vůči vyvolání poplachu domácím zvířetem. Společnost PRO SECURITY doporučuje instalovat pohybová čidla PIR s kamerou, protože tak je video možné ověřit a zjistit, zda se jedná o falešný poplach nebo skutečně o loupež.

Detektory kouře a detektory CO2 instalujeme jako doplněk domácího alarmu, avšak je nutné brát v potaz, že se jedná o velmi užitečné pomocníky v rámci požární ochrany a ochrany vašeho zdraví.

Dále instalujeme sirény, které jsou k dispozici ve venkovním a vnitřním dvojím provedení. Venkovní sirény jsou nejčastěji instalovány pod štít střechy na dobře viditelné, ale špatně dostupné místo. Tím dáváme dopředu najevo, že je dům zabezpečen, ale pachatel nemá možnost tuto sirénu poškodit.

Bezpečnostní řešení vám také doplníme o detektor tříštění skla, který zaznamená pokus o vloupání rozbitím některého okna v místnosti. Nic vám tak neunikne a každé vniknutí pachatele do vašeho rodinného domu bude včas detekováno případně úplně odvráceno.

Chytrá domácnost a alarm do domu od Jablotron

Svým klientům instalujeme domovní alarmy od společnosti Jablotron, která nabízí prověřenou kvalitu svých produktů a možnost propojení ústředny s dalšími prvky v domácnosti (zásuvky, osvětlení, ovládání garážových vrat či zavlažovací systém).

V rámci jedné sady domovních alarmů tak získáte možnost spravovat váš majetek odkudkoliv na světě. Zajistíme vám například instalaci bezdrátového alarmu do domu od Jablotron.

K ovládání alarmu do domu vám bude sloužit mobilní aplikace MyJABLOTRON. Tato aplikace je zdarma ke stažení pro Android v aplikaci GooglePlay a pro Apple v aplikaci AppleStore.

Co lze do systému Chytrá domácnost od Jablotron připojit?

  • ovládání světel
  • ovládání dveří, vrat a žaluzií
  • ovládání zavlažovacího systému
  • ovládání topení a termostatu

Výhodou domácího alarmu společnosti Jablotron je možnost připojení až 128 prvků bezpečnostního systému a systému chytré domácnosti. Alarm lze pak snadno ovládat pomocí klávesnice nebo klíčenkou, v mobilní aplikaci MyJABLOTRON či přes webové rozhraní.

Rádi byste se o Chytré domácnosti od Jablotron dozvěděli více?
Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme další informace.

 

Jaké výrobce domácích alarmů doporučujeme?

K zabezpečení domácnosti doporučujeme pouze prověřené výrobce alarmů, se kterými máme dlouholeté zkušenosti a jsme si sami jisti vysokou kvalitou produktů. Zaměřujeme se na takové značky alarmů pro rodinný dům, které umožňují variabilitu a přináší našim klientům vždy optimální řešení na míru.

Alarm do domu Jablotron

Český výrobce Jablotron vyrábí vysoce kvalitní alarmy do domu a prvky chytré domácnosti. Tato společnost se řadí k významným dodavatelům bezpečnostních zařízení po celém světě. Jablotron nabízí drátové i bezdrátové domácí alarmy, prvky pro chytrou domácnost a široké možnosti ovládání. Zabezpečovací systémy Jablotron vyžadují odbornou montáž.

Zabezpečovací ústředny Visonic

Společnost Tyco vyvinula zabezpečovací ústředny Visonic v náročných podmínkách v Izraeli. Z toho důvodu byl kladen důraz na důkladné šifrování bezdrátového signálu. Systém Visonic je díky tomu odolný vůči rušičkám signálu a dodnes nebyl tento systém šifrování prolomen. Jedná se o naprostou špičku v bezdrátových zabezpečovacích ústřednách.

Ústředny Visonic umožňují spojení až se 128 dalšími zařízeními (pohybová čidla, kamery, magnety, detektory kouře, detektory tříštění skla a další), snadno se instalují a vykazují dlouhou životnost baterie (3 – 5 let). I přes snadnou instalaci však vyžadují odbornou montáž.

Ústředny Visonic vysílají poplach do mobilní aplikace (ke stažení zdarma na GooglePlay) nebo jsou propojeny s pultem centrální ochrany. Zajišťují také možnost video ověření, které detekují falešný poplach nebo vloupání.

Bezdrátové domácí alarmy Videofied

Bezdrátové domácí alarmy od francouzského výrobce Videofied představují výhradně pultové řešení. Jsou určeny zejména tam, kde je plánováno napojení na pult centrální ochrany.

Alarmy Videofied umožňují napojení až 128 dalších zařízení (pohybová čidla, kamery, magnety, detektory kouře). I zde je i přes snadnou instalaci nutná odborná montáž. Výdrž baterií u systému Videofied je 2 – 3 roky.

Videofied umožňuje přenos signálu do mobilní aplikace koncového uživatele (po navedení signálu na pult centrální ochrany). Tato aplikace je ke stažení zdarma v obchodě GooglePlay. Také je zde možnost video ověření, pro ujištění, zda se jedná o falešný poplach nebo o vloupání.

Proč si k instalaci domácího alarmu vybrat odbornou firmu?

Pro instalaci efektivního alarmu do domu je nutné vytvořit vhodné bezpečnostní řešení. K tomu je vždy nutné znát přesné parametry jednotlivých komponentů a ty pak správně rozmístit tak, aby se dosáhlo maximální funkčnosti a byly dodrženy všechny instalační podmínky.

Na trhu jistě naleznete celou řadu tzv. balíčků, obsahující základní sadu prvků domovního alarmu. Nejen, že jsou tyto balíčky velmi levné, ale jsou bohužel zcela nevhodné do většiny prostorů. Nelze je nijak doplňovat ani modifikovat, protože jsou většinou vytvořeny na základě jednotného modelu rodinného domu.

Domácí alarmy od PRO SECURITY

Jako odborná firma vám nabízíme profesionální návrh bezpečnostního řešení, vytvořený přesně na základě rizik a priorit vašeho rodinného domu.

Zajistíme vám profesionální servis domácích alarmů.
Vždy budete mít po boku spolehlivého partnera, na kterého se můžete spolehnout!

 

S námi máte záruku instalace systému s ohledem na minimalizaci falešných poplachů. Zajistíme vám dálkovou správu systému, čímž ušetříme vaše náklady na údržbu a opravy. Budeme s vámi v kontaktu a pravidelně vám poskytneme informace o novinkách na trhu s alarmy do domu a s prvky chytré domácnosti.

Postaráme se o vaši bezpečnost a váš klid! Instalace alarmu provádíme v Praze, v Brně, ale i po celé České republice.

Klademe důraz na poskytování nadstandardních a komplexních bezpečnostních služeb. Pracujeme s nejmodernějšími bezpečnostními řešeními a vytvoříme vám efektivní alarm do domu za rozumnou cenu.

S dotazy a požadavky na instalaci domácích alarmů i dalších bezpečnostních řešení se na nás neváhejte obrátit!


Poptávkový formulář


Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)|Vrátné služby|Přístupové a docházkové systémy (ACS)|VIP osobní ochranka – bodyguarding|Elektronická požární signalizace (EPS)|Ostraha společenských událostí a sportovních akcí|Fyzická ostraha objektů, security služby|Kamerové systémy (CCTV)|Ostraha se psem|Recepční služby|Monitoring osob – tísňové systémy