Technická ostraha silničních a stavebních strojů

Společnost PRO SECURITY nabízí profesionální ostrahu stavebních a silničních strojů, která chrání stavební vybavení před krádeží a slouží k minimalizaci škod na straně klienta. Zejména v případě rozsáhlejších staveb, na kterých je drahé stavební vybavení (stavební stroje, stavební nářadí a technologie) i hodnotný stavební materiál, je přítomnost pracovníka ostrahy stavby vždy nutností.

Ostraha silničních i stavebních strojů je neustále připravena reagovat na poplachy i drobné náznaky škodného jednání a včas předcházet trestné činnosti. K zajištění 100% efektivity ostrahy je také nutné, aby celý areál stavby či konkrétní stroje byly technicky zabezpečeny a ostraha stavebních strojů se ihned dozvěděla, že došlo k narušení perimetru a mohla hned zasáhnout.

Více o fyzické ostraze se dočtete v sekci:  Fyzická ostraha staveb

Ostrahu stavebních strojů dělíme na dva typy dle prostoru:

 1. Ostraha stavby uzavřené – ohraničená plotem, zástavbou (typicky stavby budov)
 2. Ostraha stavby otevřené – stavby silniční, dálnice, stavební úseky (stavbu není možné fyzicky ohraničit)

Zabezpečení stavebních strojů u stavby uzavřené (ohraničené)

Zabezpečení stavebních strojů v případě stavby ohraničené lze provádět dvěma způsoby (nebo jejich kombinací): perimetrickou a předmětovou technickou ochranou. Perimetrická ochrana je z pohledu efektivního zabezpečení velmi nákladná – čím větší stavba, tím nákladnější zabezpečení.

K perimetrickému zabezpečení velkých staveb se využívá několik dalších způsobů, které slouží k přesné lokalizaci daného místa. Vždy je nutné nainstalovat přehledové kamery, na kterých strážný verifikuje, zda jde o skutečný či planý poplach.

Perimetrický zabezpečovací systém pro stavby Peridect
Další technologie, které se k perimetrickému zabezpečení využívají:

 • Systém peridect v mobilní verzi – jedná se o soustavu čidel propojených kabelem, kterou lze umístit na plot v rozestupech. V případě snahy zloděje o překonání plotu tato čidla, náchylná na otřesy, ostrahu upozorní, a to s přesností 10 – 15 metrů od místa poplachu. Strážný si následně na příslušné kameře ověří, zda se jedná o vniknutí do objektu či vibraci způsobil např. vítr. Tento systém je nejvíce nákladný na montáž i pořízení, ale také velmi efektivní. Avšak, je zde nutnost instalovat i kamery pro verifikaci poplachu.
 • Konvenční pohybová čidla a infrazávory – často vznikají plané poplachy (vliv počasí, zvěře). Tato technologie je náročná na instalaci, ale je levnější nežli peridect. Zde je také nutnost instalovat i kamery pro verifikaci poplachu
 • Systém Videofied – jedná se o systém pohybových čidel, která disponují zabudovanou kamerou s IR přísvitem pro přímou verifikaci poplachu na čidle i v noci. Rozdíl od předchozích variant:
  • Systém není třeba doplnit o kamery
  • Celý systém s ústřednou je bezdrátový a napájený bateriemi (čidla lze libovolně přemisťovat, baterie mají životnost 4 roky, systém tedy nepotřebuje přívod elektřiny ani záložní zdroj elektřiny v případě výpadku)
  • Videofied musí mít výstupy z poplachů napojené na pult centralizované ochrany (PCO). Centrum poplachy ověřuje za strážného a předává mu informace potřebné pro zásah. Díky tomu se může strážný věnovat pozorování okolí, nikoliv sledování monitorů.
   Mobilní zabezpečovací systém staveb Videofield
   Videofied má také aplikace na telefonu, díky čemuž může strážný i klient poplachy a záznamy sledovat paralelně s pracovníkem PCO. Napojení na pult centralizované ochrany stojí měsíčně okolo 1000 korun. Jedná se tedy o zanedbatelný náklad v celkovém měsíčním rozpočtu ostrahy stavby, přitom však poskytuje dvojitou kontrolu.

Systém Videofied naše agentura stavebním společnostem také pronajímá, díky čemuž dochází k dalšímu snižování nákladů. Výhody tohoto systému jsou zejména v nízkých nákladech na montáž i údržbu. Verze pronájem je navíc nejlevnější metodou dočasného perimetrického zabezpečení.

Zabezpečení stavebních strojů u stavby otevřené

V případě zabezpečení a ostrahy stavebních strojů u stavby otevřené není možné aplikovat přístup perimetrické ochrany. Perimetr zde není jasně definován nebo je naopak natolik rozsáhlý, že by bylo zabezpečení konvenčními systémy nemožné a cenově velmi nákladné.

Proto všem našim klientům s otevřenou stavbou (i s tou uzavřenou) a stavebními či silničními stroji nabízíme vysoce spolehlivý a efektivní, současně však cenově dostupný systém předmětové ochrany TickTracker.

TickTracker – chytré zabezpečení stavebních a silničních strojů

Technologie TickTracker poskytuje ostraze stavby přehled o střežených předmětech. V případě nežádoucí manipulace se stavebním strojem vyhlásí TickTracker poplach a okamžitě přejde do režimu sledování.

Schéma chytrého zabezpečení TickTracker

Výhody TickTracker

 • TickTracker lze umístit kamkoliv (na podvozek stroje, do auta, míchačky či zamaskovat na stavení materiál)
 • Má v sobě zabudován GPS snímač a v případě poplachu odesílá každých 15 vteřin informace o poloze
 • Tato technologie je snadná na montáž, strážný ji zvládne sám
 • Umožňuje zobrazování polohy kdekoliv na světě
 • Vše probíhá v aplikaci na telefonu
 • Aplikaci lze napojit na Pult centralizované ochrany (PCO)
 • K aplikaci lze připojit neomezené množství TickTrackerů

Cena TickTrackeru činí 5 000 korun bez DPH. TickTracker vám můžeme také nabídnout do pronájmu, čímž ještě dojde ke snížení ceny. Z hlediska nákladů na technologii, uvedení do provozu i časové náročnosti se však jedná o bezkonkurenčně nejlevnější verzi zabezpečení. Vždy pouze záleží na počtu předmětů, které chce klient střežit.

Více informací o technologii TickTracker najdete v sekci Zabezpečovací systémy.

Máte zájem o služby ostrahy stavebních a silničních strojů?
Kontaktujte nás, rádi pro vás najdeme bezpečnostní řešení na míru!


Poptávkový formulář


Monitoring objektů|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)|Elektronická požární signalizace (EPS)|Monitoring osob – tísňové systémy|Recepční služby|Vrátné služby|Ostraha se psem|VIP osobní ochranka – bodyguarding|Přístupové a docházkové systémy (ACS)|Mobilní patrola|Kamerové systémy (CCTV)